 | | Endless Curiosity | Výstava | Kdy: 13.02.2026, do: 02.05.2026 Čas: 12.00–20.00 | | Kde: Praha, Galerie Magnus Art, J&T Banka, Sokolovská 700/113a, Praha 8 | | Praha | Výstava vybraných děl ze sbírky Sublime Hyacinth zahrnuje například Tomáše Císařovského, Petra Nikla, Antonína Střížka nebo Josefa Bolfa. Za kolekcí stojí nizozemský manželský pár žijící v Česku. Už letmý pohled na jména napovídá, že osu sbírky tvoří výrazné osobnosti české porevoluční malby.
Sběratelé se na začátku 90. let poznali v Praze a právě zde začala vznikat, bobtnat a rozpínat se jejich vášeň pro české umění. Pro ně to musela být léta mimořádně dobrodružná. Neméně dobrodružnou kapitolou však byl tento proces i pro samotné české současné umění.
Yvette van Dishoeck a Boudewijn Jansen dnes vlastní na dvě stovky převážně velkoformátových maleb, budují také sbírku českého designu a skla. V jejich kolekci se dále nacházejí práce Michaela Rittsteina, Martina Mainera, Františka Matouška nebo Jakuba Špaňhela. Výstavu doplní tři komentované prohlídky – konat se budou 25. února, 23. března a 14. dubna, vždy od 17.00, v karlínské Galerii Magnus Art u metra Invalidovna.
Výstava Endless Curiosity potrvá do 12. května 2026 a v průběhu jejího konání se vystavená díla obmění, aby se dostalo i na další autory z této výjimečné sbírky.
Vstup je zdarma díky podpoře J&T Banky, v jejímž sídle se Galerie Magnus Art nachází. E-mailpavel.vokaty@piaristi.cz OrganizátorJ&T Banka Art, Galerie Magnus Art,
|
|