Bývalá židovská synagoga
Empírová synagoga byla vystavěná po velkém požáru z 2. října 1824, který zničil celé židovské ghetto. Díky sbírce a přispěním Žida Jicchaka Wiesenwalda byla znovu postavena a vysvěcena 22. září 1825. Do ulice se obrací v přízemní sloupovou předsíní. Dnes je chrámem Československé církve husitské. Do 30. listopadu 2003 byla využívána jako stálá výstavní síň Spolku přátel betlémů v Třešti. Je zde instalována expozice Franz Kafka a Třešť a zdokumentována historie židovské obce v Třešti.
Židovský hřbitov
Židovské osídlení v Třešti existovalo už ve 13. století. Náboženská obec je doložena od poloviny 17. století, zanikla za druhé světové války.
Židovský hřbitov s kamennými náhrobky z počátku 18. století leží na stráni v tzv. Korečníku na rozloze 3615 metrů čtverečních. Pohřbívat se zde přestalo v období II. světové války, kdy všichni místní Židé byli násilně odvlečeni do koncentračních táborů a do Třeště se již nikdy nevrátili. Dnes je hřbitov majetkem Židovské obce. V roce 2003 po jednašedesáti letech zde byly uloženy ostatky třešťského potomka židovkého rodu Münchů - Wolfganga, který zemřel v Anglii. Roku 1981 byl hřbitov opraven.
Památník židovským obětem fašismu
14. května 1942 byli třešťští Židé odvezeni k likvidaci do koncentračních táborů. V roce 1992 byl na vězeňském dvoře odhalen Památník židovským spoluobčanům.