Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


WHITE, BLACK and PINK
WHITE, BLACK and PINK

Výstava
Kdy: 04.12.2021, do: 26.12.2021
Kde: Čáslav, VÝSTAVNÍ SÍŇ V ČÁSLAVI
Střední Čechy ~ jihovýchod
Čáslav

WHITE, BLACK and PINK, to je název již čtvrté výstavy, na které autorské duo Lucie Jestřabíková a Michael Franče spolupracuje. Společně spolupracovali na několika výstavách jak v zahraničí, tak i v Česku.
Setkali se společně již při studiu na Fakultě Ladislava Sutnara v Plzni. I přes to, že se jejich tvorba může zdát na první pohled odlišná, spojuje je více než se může zdát. Oba studovali několik semestrů v Asii tradiční umění. Lucie Jestřabíková na Taiwanu NTUA čínskou malbu a kaligrafii a Michael Franče tradiční řemesla na ISI v Indonéské Yogyakartě. Inspirace Asií je v jejich práci zřetelná.
Od výuky volnočasových aktivit se oba postupně dopracovali k působení na Akademii ve Světlé nad Sázavou.
Dalším spojovacím prvkem je jejich přístup k sochařství, Jestřabíková pracuje s konceptuální sochou, kdežto Franče se pohybuje na pomezí sochy, užitého umění a designu. Zájem o experimenty s materiály jsou dalším společným prvkem jejich práce. Lucie Jestřabíková se snaží ve své výtvarné práci nalézt a rozvést umělecké možnosti všedních a často nevýtvarných médií a materiálů například: kombucha, termopapír, surový grafit. Michael Franče razí heslo „Do it yourself!“ - Udělej si sám - , kdy klade důraz na experiment s tradičním materiálem (keramika, porcelán, sklo, dřevo) a vytváří tak unikátní autorské techniky. Výstava WHITE, BLACK and PINK následně spojuje tři hlavní barvy, které se často v tvorbě obou umělců vyskytují.

Výstava bude k vidění 7. 12. – 26. 12. 2021 ve výstavní síni na náměstí J. Žižky z Trocnova.
Vernisáž: 6. 12. 2021 v 17 hodin.


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz