Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist
Akce


Karel Havlíček v našich životech
Karel Havlíček v našich životech

Výstava
Kdy: 15.10.2021, do: 23.01.2022
Kde: Havlíčkův Brod, MUZEUM VYSOČINY HAVLÍČKŮV BROD
Vysočina
Havlíčkův Brod

V budově Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod máte možnost navštívit od 15. října 2021 do 23. ledna 2022 výstavu nazvanou Karel Havlíček v našich životech. Výstava o posmrtném kultu slavného novináře je jedním z mnoha příspěvků brodského muzea k letošnímu 200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského. Vernisáž proběhne 15. října v 17.00 v Havlíčkově domě.
Výstava se zaměřuje na období od roku 1856 do současnosti, kdy pohřbem Karla Havlíčka začíná souboj o jeho výklad a podobu významu. Má se český národ inspirovat Havlíčkovým bojem za svůj názor i za cenu společenské izolace? Nebo stačí Havlíčka číst? Je pro nás Havlíček mučedníkem, věštcem, bojovníkem, učitelem? Jisté je, že každý režim – rakousko-uherský, prvorepublikový, protektorátní, komunistický i současný – Havlíčka interpretoval jinak a dle svých potřeb. To sice odkazu velkého novináře zajistilo věčnost, zároveň jej ale poznamenalo tendenčními přístupy.
Vystavené exponáty pocházejí ze sbírek Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod. Návštěvníci spatří na dvě desítky bust Karla Havlíčka od různých autorů, literární díla vydávaná v průběhu času, medaile, odznaky a plakáty z proběhlých oslav a také Havlíčka ve filmu, divadle a písni. I tak prezentujeme pouze zlomek z celkem 7000 předmětů na toto téma, jež se nacházejí v muzejním depozitáři.
Připraven je edukační program pro oba stupně základních škol a pro střední školy.
Kurátor výstavy: Michal Kamp, kamp@muzeumhb.cz, 775 020 421
Edukační program: Alena Jindrová, jindrova@muzeumhb.cz, 569 429 151


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz